Skupina B | Autoškola Púchov - Naďo

 

Skupina B

Zoznam ponúkaných kurzov:
Najbližie plánované kurzy:
19. júl 2024
16:00 hod.
na skupiny A, A1, A2, B, BE, C, CE, D, DE, T
Voľné miesta: 40
Prihlásiť
20. september 2024
15:30 hod.
na skupiny A, A1, A2, B, BE, C, CE, D, DE, T
Voľné miesta: 40
Prihlásiť
22. november 2024
14:30 hod.
na skupiny A, A1, A2, B, BE, C, CE, D, DE, T
Voľné miesta: 40
Prihlásiť
22. január 2025
14:30 hod.
na skupiny A, A1, A2, B, BE, C, CE, D, DE, T
Voľné miesta: 40
Prihlásiť
10. február 2025
15:00 hod.
na skupiny A, A1, A2, B, BE, C, CE, D, DE, T
Voľné miesta: 40
Prihlásiť
Zobraziť viac
Výcvik skupiny B vykonávame na vozidlách :Škoda Fábia a 2x Hyundai i 20
Teoretická výučba
32 hodín (32x45min)
Trenažér
4 hodiny (4x45min)
Praktická údržba
1 hodina (1x45min)
Jazdy
2 hodiny (2x45min) • autocvičisko 1.etapa
2 hodiny (2x45min) • autocvičisko 2.etapa
30 hodín (28x45min) • premávka
Kurz prvej pomoci
8 hodín (8x45min)

Do skupiny motorových vozidiel B patria:

a) motorové vozidlá okrem vozidiel skupiny AM, A1, A2, A a T, ktorých najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 3 500 kg a ktoré sú konštruované a určené na prepravu najviac ôsmich osôb okrem vodiča; k motorovému vozidlu tejto skupiny smie byť pripojené prípojné vozidlo s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 750 kg,

b) motorové vozidlá podľa písmena a) s prípojným vozidlom, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 750 kg za predpokladu, že najväčšia prípustná celková hmotnosť jazdnej súpravy nepresahuje 4 250 kg.

Táto skupina obsahuje aj skupiny B1*, A1, AM.

* Do skupiny motorových vozidiel B1 patria motorové vozidlá so štyrmi kolesami, ktorých

a) prevádzková hmotnosť je 350 kg až 400 kg a pri vozidlách určených na prepravu tovaru 350 kg až 550 kg bez hmotnosti batérií v prípade elektrických vozidiel,

b) najväčšia konštrukčná rýchlosť presahuje 45 km.h-1,

c) zdvihový objem valcov motora presahuje 50 cm³ v prípade zážihových motorov, najväčší čistý výkon je väčší ako 4 kW v prípade iných spaľovacích motorov alebo ktorých najväčší čistý výkon je 4 kW až 15 kW v prípade elektrického motora.

Vek: 17 rokov **

Kolok na skúšky: 50 €

** Vek na získanie vodičského oprávnenia skupiny “B” sa od 01.11.2011 znížil na 17 rokov. Znamená to, že najneskôr v deň záverečných skúšok v autoškole sa požaduje minimálny vek 17 rokov. Takíto držitelia vodičského oprávnenia skupiny “B” môžu do dovŕšenia veku 18 rokov - najmenej však tri mesiace - viesť vozidlo skupiny “B” len v prítomnosti spolujazdca, ktorý má udelené vodičské oprávnenie skupiny “B” najmenej 10 rokov. Pozor však na to, že takéhoto spolujazdca musí schváliť zákonný zástupca maloletého vodiča a zapísať ho do žiadosti o zaevidovanie osoby sediacej na mieste vedľa vodiča. Zákonný zástupca môže tento zoznam spolujazdcov kedykoľvek pozmeniť či doplniť na evidencií vodičov. Spolujazdec musí mať pri sebe platný vodičský preukaz, nesmie byť pod vplyvom alkoholu či iných návykových látok. Jeho úlohou je na mladého vodiča pôsobiť výchovne a preventívne. Vedenia vozidla bez kvalifikovaného a schváleného spolujazdca sa pokladá za závažné porušenie pravidiel cestnej premávky. O vydanie vodičského preukazu pre žiadateľa, ktorý úspešne zložil skúšku vo veku 17 rokov, žiada jeho zákonný zástupca. K žiadosti prikladá tlačivo “Žiadosť o zaevidovanie spolujazdca do vodičského oprávnenia osoby mladšej ako 18 rokov”.


náš tím
Kvalifikovaných inštruktorov
Dušan
inštruktor autoškoly
Martin
inštruktor autoškoly
Tomáš
inštruktor autoškoly
Veronika
inštruktorka autoškoly
Juraj
pred 9 mesiacmi
Úspešne absolvovaný vodičský kurz na motorku - celoživotný sen. Všetko prebehlo rýchlo a bez starostí, navyše potešil prístup a záujem inštruktora. Jednoznačne odporúčam.
Dominika
pred 10 mesiacmi
Super prístup inštruktorov, ktorí dokážu naučiť jazdiť úplne všetkých, dokonca aj mňa :) Vždy boli veľmi ústretoví a trpezliví, navyše pohodové jazdy bez stresu a perfektná príprava na skúšky. Vidíme sa na cestách :)
Markus
pred rokom
Chcem sa moc poďakovať Autoškole Naďo za všetko čo ste pre mňa robili počas autoškoly. Bolo to všetko super! Ešte raz Ďakujem moc krát.
Miroslav
pred rokom
V tejto autoškole som robil vodičák skupiny B ako 18 ročný a nedávno vodičák skupiny A ako 47 ročný. Môžem povedať z vlastnej skúsenosti , že za tie roky sa nič nezmenilo. Všetko super , ako vtedy tak aj teraz. Môžem len odporučiť.
Ľubomír
pred 2 rokmi
Ďakujem za perfektný prístup počas trvania celého kurzu a hlavne ďakujem za vodičský preukaz skupín A, E a D.

A. Sládkoviča 631/95
01861 Beluša
Slovensko

0905 222 200

0907 861 164

kontakt@nado.sk

Autoškola s najdlhšou tradíciou v regióne Púchov, od roku 1990. Ponúkame výcvik vodičov všetkých skupín, seriózny, profesionálny a ľudský prístup, kvalitnú praktickú a teoretickú výučbu vedenia motorového vozidla pod dohľadom našich kvalifikovaných a skúsených inštruktorov.

Máme moderný digitálny autotrénažér s možnosťou simulácie rizikových situácií, sledovanie premávky v spätných zrkadlách, vzdelávanie v technicky vybavenej učebni a na vlastnom autocvičisku v súkromnom areáli !

Tiež zabezpečujeme kurzy poskytovania prvej pomoci vo vlastných vyučovacích priestoroch, ktoré sú potrebné pre všetky skupiny vodičských oprávnení, zabezpečenie psychologických vyšetrení pre skupiny C, CE, D, DE.

Mám záujem
Mám záujem
Vodičské kurzy
Doškolovacie kurzy
Kondičné jazdy